Peníze

Proč se nebát investovat s půjčkami

Kdekdo dokáže spatřit opravdu velké http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/508541/uces-jako-blake-lively-nebo-alicia-vikander-udelejte-si-nedbaly-drdol.html negativa celého tohoto mechanismu, kdy investici poháníte hlavně půjčkou. Ovšem má to také celou řadu pozitiv, kterých byste se neměli bát. Hlavně pak proto, že se jedná o riziko, které se vám může vrátit bezpočetněkrát. Nejdůležitější je, abyste byli schopni pochopit všechny aspekty půjčování a splácení a potom se můžete více či méně pohybovat jako laně mezi jednotlivými investičními příležitostmi i půjčkami.Pár mincí ležících na cestovních pasech

  1. Nezbytná obrana

Nikdy si nepůjčujte nic, kde je větší úrok než patnáct procent. Nad patnáct procent už se jedná o právem legalizovanou zlodějnu a ještě mnohem více už je regulérní zlodějna. Kdokoliv, kdo půjčuje takové peníze s takovým úrokem, má něco nekalého za lubem a okamžitě zbystřete a přečtěte si pozorně podmínky smlouvy.

  1. Dejte si pozor na termíny a lhůty

Byť jsou zde věci jako je nutná doba fixace, anuitní splátka Férová Hypotéka nebo třeba předčasné splacení, vždycky si hlídejte pečlivě, kdy máte co platit a kdy naskakují úroky a kdy naskakují pokuty. A vůbec všechno. Nejtěžší je se v tom všem vyznat. Udělejte si proto jednotlivé čáry v kalendáři jako lhůty a hned budete mít ve všem jasno. Mnohdy lidem pomáhá nějaká taková vizualizace a zdánlivě složitý problém se poté přesune do oblasti – lehce vyřešitelných problémů.
pán na bankovce s hvězdami místo očí

  1. Mějte po ruce jistotu

Může to být stálá mzda ze zaměstnání, druhý plat partnera či manžela nebo třeba i příspěvky od rodičů. Vždycky mějte po ruce jistotu, po které můžete šáhnout kdykoliv, když dojde na lámání chleba. Taková jistota vám opravdu dost pomůže hlavně psychicky, protože budete vědět, že se z toho nemusíte zbláznit a vždycky máte úniková vrátka.

Pokud byste měli ještě nějaké otázky, na internetu nebo na blogu najdete bezpočet různých článků o financích, které vám vše zodpoví co možná nejlépe, a budete příjemně překvapeni, kolik informací vlastně můžete takto získat.

You may also like...