Zboží

Toužíte po bazénu?

Koupání v bazénu patří mezi nejoblíbenější letní aktivity. Někdo chodí plavat celý rok do veřejných koupališť, ale většina lidí chodí plavat jen když jsou velká horka. Veřejná koupaliště nabízí skvělou možnost jak se zchladit a jak zabavit nejen sebe ale především děti, které milují různé vodní atrakce. Zároveň je to bezpečnější než přírodní koupaliště, protože zde nehrozí vznik různých spodních proudů. Také je zde k dispozici plavčík, který dohlíží na to, aby se nikomu nic nestalo. Jenže veřejná koupaliště mají i řadu nevýhod. Je to aktivita která láká spoustu lidí, takže často je zde hodně lidí, a ne všichni z nich se umí chovat.

schody do bazénu

Mít svůj bazén je lepší
Protože někdy není možnost navštívit veřejný bazén, lidé si začali kupovat bazény domů. Kdo má alespoň dvorek nebo ještě lépe zahradu, ten si může dopřát svůj vlastní bazén. Na trhu jsou jich stovky. Je vždycky lepší koupit lepší a často i dražší bazén, protože například bazén do země vypadá lépe a má daleko delší životnost než třeba levné nafukovací bazény. Jestli chcete mít doma bazén který vám bude sloužit roky, je plastový bazén do země tou správou volbou. Stojí sice několik desítek tisíc v závislosti na vybraném druhu a velikosti, ale z dlouhodobého hlediska je levnější než kdybyste kupovali na každou sezonu nový nafukovací bazén. A navíc koupání v něm je nesrovnatelné.

žena v bazénu

Příprava místa na bazén
Zapuštěné bazény se vkládají do předem připraveného stavebního otvoru, který musí být dostatečně velký, aby se do něj plastová vana bez problémů vešla. Samotný otvor musí být napojený na sítě, aby se bazén dal napustit i vypustit. Vany jsou vyrobeny ze speciálního plastu, který odolává počasí, ale je dobré mít vyřešené i zateplení XPS polystyrénem Bazenygluc
. Díky tomu budete mít bazén izolovaný a zvýšíte tak jeho odolnost vůči mrazu, který dokáže levnější a nezateplené bazény poničit.

You may also like...