Životní styl

Není to jen jídlo

Když někde zaslechneme o zdravém životním stylu, většinou se člověku vybaví jídlo. Hlavně tedy zelenina, ovoce a nízkotučný jogurt. Životní styl, ať už ten zdravý či nezdraví, rozhodně není jen o jídle. Můžete jíst bio, pít jen vodu z Fidži, ale když budete ve stresu, umřete v padesáti na infarkt.

Stejně tak můžete kouřit, pít alkohol, ale když se budete cítit dobře (a možná i ty dobré geny by se zde hodily), je šance že sice umřete na rakovinu plic, ale třeba až v sedmdesáti.
jóga v pokoji

Životní styl je o celkové stavbě života jedince. Zkrátka nelze dodržovat jen část zvyků a očekávat plný výsledek. Je to stejné, jako kdybyste šli k lékaři a antibiotika, která Vám předepsal, jste užívali jen polovinu času. Nevyléčíte se, jen zmírníte příznaky.

Největším „kazičem“ zdravého stylu života je v dnešní době stres. Doba je velmi rychlá, hektická, pořád musíme něco stíhat a plnit termíny. A i když musíme projekt odevzdat až za měsíc, už dnes jsme nervózní. Je dobré se občas zastavit, nadechnout se a jen si uvědomit svou existenci. Být flegmatikem je v dnešní době docela výhodné.

Flegmatik se příliš netrápí tím, že má za týden odevzdat nějakou práci, nebo že nestíhá. Buď mu to je jedno (což ovšem zrovna chvályhodné není), nebo si je moc dobře vědom toho, že panikou svoje počínání stejně neurychlí a raději se omluví, že přišel pozdě.

Někdo s oblibou říká, že na zdravý životní styl, na jídlo z domova a ne z fastfoodů, sport a relaxaci nemá čas. Taky jsem si to myslela. Ale není to pravda. Když člověk chce, čas si najde.
potřeby na čaj

Nemáte čas běhat? Tak alespoň přestaňte používat výtah a schody vyjděte pěšky. Uvidíte, že za týden už to bude snazší a nějakou kondici nabydete, i když na maraton to pořád nebude. Nemáte čas si každý den uvařit? Udělejte to v neděli a schovejte si připravené jídlo do ledničky a mrazáku. V mrazáku vydrží dva dny a v mrazáku dost dlouho. A co se týče oné relaxace, hodinka se dá velice dobře ušetřit. Není těžké dodržovat pár zvyků. Je to jen o tom, zda člověk chce.

You may also like...