Auto moto

Dovolená po Česku s karavanem

Pakliže vyrážíte na trip po cílech vaší dovolené v České republice, měli byste si vše důkladně předem naplánovat. Kromě volby cílů, které by měly navazovat tak, ať zbytečně nelogicky nekřižujete republiku křížem krážem, byste měli brát v úvahu i použité silnice, místa pro nocování i možnosti jednotlivých kempů.

Krása Čech

Když máte seznam míst, která byste rádi o dovolené navštívili, je vhodné je seřadit tak, aby cesta byla opisovala trasu oblouku. Nemá smysl vyrazit třeba na východ, pak přejíždět někam na západ a zase se vydávat východním směrem. Je lépe postupovat tak abyste jeli postupné, místo za místem, a aby přejezdové vzdálenosti nebyli nějak moc dlouhé. Prosedět dovolenou na sedadle automobilu určitě není zábavné, a jestli pojedete s dětmi, dají vám to pěkně najevo.

Na každém místě počítejte, že strávíte alespoň dvě noci. Kromě prohlídky hlavního cíle, mějte v záloze i vedlejší aktivity a program.

Když budete plánovat itinerář vaší cesty, berte v úvahu výšku karavanu. Přívěsy mají výšku kolem půl třetího metru, obytné vozy ještě o něco vyšší. Pokud zapomenete sklopit anténu, bude výška soupravy už dost vysoká na to, aby se vám mohla do cesty postavit překážka ve formě nějakého nižšího profilu průjezdu. Může jít o snížený průjezd díky nějakému starému mostku, nebo pod amatérsky zavěšeným vedením elektrického proudu.

Svoboda pohybu

Jedná se o výjimečné situace, ale stát se to může. Hlavně v místech, kde budou pro tradiční české, prázdninové uzavírky opravovaných silnic vedeny po objížďkách vedoucí po silnicích nižších tříd. Za volantem buďte v takových případech velice ostražití a raději si vyžádejte pozornost i svého vedle sedícího spolujezdce. Ono se to vyplatí, protože couvání a otáčení soupravy osobního automobilu s přívěsem, která může mít i více než 12 metrů, je velice komplikované. V kempech, kde plánujete ubytování, si zjistěte, zda jsou k dispozici elektrické přípojky.

You may also like...