Zboží

Arginin a jeho účinky na zdraví

L-arginin, zkráceně Arginin, je aminokyselina, která není podle názvu příliš známá, ale pro fungování našeho organismu velmi důležitá. Patří mezi základní stavební kameny, z nichž vznikají hormony a látky, které jsou pro naše tělo nezbytné.

Co je to Arginin?

Arginin je semi-esenciální aminokyselina, což znamená, že si ji tělo ne v každé situaci dovede samo vytvořit. Tvořit se přestává ve chvíli, kdy jsme zatěžováni nějakou dlouhodobou a často negativní situací. Mezi takové situace můžeme zařadit například období růstu a vývoje, různá chronická onemocnění, zvýšená fyzická námaha nebo rekonvalescence po úrazu. Nejen v těchto případech je vhodné navýšit její příjem konzumací správných potravin nebo doplňků stravy.

Luštěniny

Kde ho můžeme najít?

Arginin můžeme najít v různých potravinách, jako je například červené maso, vaječný bílek, mořské plody, luštěniny, ořechy a semena a další. Pokud však není naše strava dostatečně pestrá, pak je vhodné sáhnout po doplňcích stravy, které vám pomohou doplnit Arginin v plném množství.

Zdraví a sport

Jaké jsou jeho účinky?

Z Argininu se primárně tvoří oxid dusnatý, díky kterému se zvyšuje průchodnost cév a snižuje krevní tlak. Mezi jeho další pozitivní účinky patří například regulace množství krevního cukru, podpora zásobování mozku a srdce kyslíkem a urychlování regenerace. Z mnoha důvodů je často využíván právě sportovci, kterých se týká zvýšená fyzická námaha. Kromě toho má také pozitivní vliv na náš imunitní systém.

Jedním z hlavních účinků argininu Erectmax.cz je pak podpora tvorby spermatu a erekce. Pokud máte vy nebo váš muž krátkodobější problém s erekcí, který je způsoben například stresem nebo únavou, určitě sáhněte po bylinných doplňcích stravy s touto kouzelnou aminokyselinou. Pokud je problém dlouhodobějšího charakteru, pak je lepší konzultovat svůj stav s odborníkem.

Dejte si však pozor na nadměrné množství. V případě, že se argininem předávkujete, pak vás mohou potkat bolesti břicha, nadýmání nebo žaludeční obtíže.

You may also like...