Zboží

Alkohol-dobrý sluha, ale zlý pán

Příjemný večer si každý jistě představuje jinak, ale většinou k němu patří příjemná společnost a sklenka dobrého alkoholu v ruce. Co je dobrý alkohol, také pro každého znamená něco jiného. Alkohol je velmi velkou součástí naší společnosti, obzvláště té naší. Pití alkoholu je téměř společenskou povinností, a i když je to v poslední době méně a méně běžné, je stále na abstinenty pohlíženo jako na někoho trochu zvláštního. Alkohol nám v mnohých ohledech pomáhá. Uvolňuje nás, a tím pádem nám pomáhá sbližovat se s okolními lidmi. A můžeme v něm také „utopit“ své strasti a bolesti.

slavnostní přípitek

Bohužel, toto není ta nejlepší cesta, ani jak se spřátelit s lidmi a ani jak vyřešit své problémy. Pokud se s lidmi okolo sebe můžeme bavit jen a pouze, pokud jsme před tímto setkáním požili alespoň malou kapku alkoholu, asi si s nimi příliš nerozumíme a nebudou to naši nejlepší přátelé. A zapíjení smutku je hned na první pohled nesmyslné. Nejen že to doopravdy není cesta, jak něco vyřešit, ale také si mnohonásobně zvyšujeme pravděpodobnost vzniku závislosti. Dokonce i mnohé nemoci se s pojí s nezřízeným popíjením alkoholu. Problémem právě naší společnosti je to, jak k alkoholu přistupujeme. Jedná se o něco, co je na veřejnosti úplně běžné a normální.

alkohol

Jenže začínáme to takto tolerovat také u mladých lidí, kteří pitím tráví své volné večery ve společnosti. Jenže právě u nic má pití největší dopad. Jejich mladý nervový systém je na působení alkoholu velmi citlivý. Dochází tak ke změnám v jeho vývoji a také se tím pádem mnohem jednodušeji může vytvořit závislost. Ale přes to, že působení alkoholu není ničím prospěšným, není nic špatného na tom, dát si jednou za čas skleničku dobrého alkoholu. Obzvlášť pokud tento krok budete považovat za slavnost, vytáhnete broušené skleničky na sekt Skleněný shop po babičce a tuto chvilku si se vším všudy užijete.

You may also like...