Business

Hanoj


Do Hanoje se dostanete letecky. Často to bývá s přestupy a to nejčastěji v Moskvě, či přes Perský záliv, Istanbul či Paříž. Cena zpáteční letenky Praha Hanojvychází okolo 14 tisíc korun. Pokud tedy poletíte do Hanoje, přistanete na letišti Noi Bai International Airport, kde vládne modernost a čistota.

Kde nakupovat:

V Hanoji se dobře nakupuje, z hlediska poměru kvality a ceny. Nejznámější jsou vyřezávané sošky ze dřeva či kamene. Někde v obchodech je stála cena, často cena závisí na tom, jak se domluvíte s obchodníkem. V Hanoji sežene až 50 trhovišť, kde najdete veliký výběr různých produktů. Určitě nezapomeňte navštívit květinový trh, který se koná každý den na Nghi Tam Avenue od čtvrté hodiny ranní, ale tento trh trvá jen dvě hodiny. Zde seženete výrobky levněji, než ve městě.

Hanoj tržnice

Streetfood:

V Hanoji se můžete setkat s typickým streetfoodem. Když nastanou večerní hodiny, místní obyvatelé vyráží k minirestauracím či jdou ke stánkům, aby si dali místní speciality.

Stará čtvrť:

Stará čtvrť je brána za nejkrásnější místo Hanoje. Všechny uličky jsou pojmenovány po tom, co se v dané ulici prodává.

most v Hanoji

Vietnamská káva:

Za návštěvu opravdu stojí typická místní kavárna, kde zažijete tu pravou atmosféru. Nezapomeňte ochutnat lokální vaječnou kávu, která je u místních obyvatel velmi oblíbená.

Kurz vaření:

Pokud se chystáte do Hanoje, určitě je dobrý způsob, jak proniknout do místní kultury, vyzkoušet si jejich kuchyni. Ve Vietnamu můžete ochutnat a vyzkoušet si jedny z nejlepších jídel na světě. Určitě byste při své cestě do Vietnamu měli vyzkoušet nějaký místní kurz vaření. Po jeho absolvování bude umět například uvařit místní Pho.

Zábava:

Skoro všechny místní bary a hospody zavírají kolem půlnoci či jedné hodiny ranní. Jelikož místní vláda chce prosadit zákon, který bude zakazovat vycházet ven po půlnoci. Mezi oblíbenou zábavu patří místní vodní tanečnice. Také za návštěvu stojí operní, hudební či taneční vystoupení.

You may also like...