Zboží

Výměna spínače na klíči

V dnešní době se stala auta nedílnou součástí našeho života. Každý den je používáme, když se chceme dostat do zaměstnání, ke kadeřnici, na oběd do restaurace, na nákup, do kina nebo k zubaři. Jsme na nich závislí a bereme je jako naší součást. Každý automobil, když si ho pořizujete ať už zcela nový nebo ojetý má ve své výbavě klíč na odemčení a uzamčení vozidla. Někdy dostanete klíčů více, někdy jen jeden. Protože předchozí majitel další klíč ztratil nebo se mu rozbil. Jeden klíč vám zajistí dostatečný komfort a pohodlí. Ovšem je dobré mít aspoň jeden klíč náhradní. Když se vám něco s prvním klíčem stane.

auto

Nemusíte ho ani ztratit, ale může se poškodit špatnou manipulací. Může vám spadnout na zem. Pouzdro, ve kterém je klíč schované se rozlomí nebo se poškodí vnitřní mechanismus. Málo kdo ví, že klíč má v sobě elektrický mechanismus neboli imobilizér, který spolupracuje s mechanickou jednotkou automobilu. Bez správného fungování se automobil nenastartuje. Bude vám točit, ale nechytne se. Palubní počítač vám bude hlásit chybu imobilizéru. Další příčinou může být běžné používání, kdy se každodenním nátlakem ošoupou spínače.

klíč od auta

Může se stát, že tak přestanou fungovat, protože budou vychozené. V tomto případě vám nezbude nic jiného, než si nechat udělat nový klíč nebo sehnat jen náhradní díl. Můžete pořídit jen spínač, který je špatný. Nebo koupit celý obal na klíč bez vnitřního mechanismu. Když je v pořádku dá se předělat do nového obalu. Starý klíč se tak stane opět novým a bude vám sloužit dál, aniž byste museli zařizovat zcela nový klíč. Který není levný. Nejdražší je nahrání vnitřního mechanismu do klíče. Musíte do něj nahrát kód, který povolí přístup do auta. K tomu je zapotřebí jak vozidlo, tak nový klíč. Buďte na své klíče opatrní a zacházejte s nimi slušně.

You may also like...