Zboží

Jak vybrat dřevěnou pergolu pro zahradu


Není to ještě tak dlouho, co si lidé zahradní pergoly ve většině případů vyráběli doma. Důvod byl jednoduchý. Byl to vlastně jeden z mála způsobů, jak si šlo zahradní pergolu pořídit. Kdo nebyl zrovna nadšeným kutilem, musel si nějakého najít v rodině, mezi přáteli anebo mezi několika málo řemeslníky, kteří byli ochotní na zakázku pergolu vyrobit.

pergola3

Ty doby už jsou naštěstí pryč, a tak dnes spokojení zákazníci mají na zahradách profesionálně vyrobené pergoly, jejichž předností je hlavně odborně ošetřené dřevo, což výrazně podporuje trvanlivost dřeva.

Pergola je skvělý způsob, jak si vyzdobit venkovní prostor a jak naplno využít potenciál zahrádek a zahrad.

Není snadné si vybrat právě takovou variantu, která bude nejlepší. Základní parametr pro dřevěné pergoly Pergoly-trutnov.cz je prostor, který je k dispozici.

pergola6

Pokud vaše zahrada není moc velká, ideálním řešením by mohla být stavba, která navazuje hned na dům a vytváří tak spojující prvek mezi domem a zahradou. Z praktického hlediska získáte další obytný prostor hned vedle domu a můžete tak naplno využít další část svého pozemku.

Samostatně stojící pergola je ideální pro větší a velké zahrady a může se tak stát základním prvkem zahrady, který se díky univerzálnosti materiálu hodí ke všem stylům zahrad a domů. Například pro moderní zahradu je vhodná jednodušší stavba, nejlépe v přírodní barvě. Populární je i bílá.

Díky pergole si můžete na zahradě vytvořit i atmosféru starých časů s nádechem romantiky. K tomu vám kromě samotné stavby mohou pomoci i další doplňky ve stejném stylu, jako jsou různé zástěny a truhlíky. Pro dotek dokonalosti potom chybí už jen pár keříků růží, kterými si dřevěnou konstrukci ozdobíte.

Zastřešení pergoly

Zakrytí pergoly je také důležité, a může být dosaženo různými způsoby. Například ti, kteří se rozhodnou pro designovou pergolu, často volí střešní krytinu v klasickém stylu a sáhnou po taškách. Stejně dobře mohou posloužit i jiné krytiny, například desky z PVC.

Pergola může být i základnou pro pěstování chutného hroznového vína, kdy se stačí jen natáhnout pro sladký zralý hrozen vlastnoručně vypěstované révy.

You may also like...