Zboží

Je zábradlí na balkón skutečně nezbytné?

Prakticky v každém domě či bytě najdeme nějaký balkón či terasu. Ty mají hned několik funkcí. Umožňují nám být na čerstvém vzduchu, i když musíme být doma, můžeme zde věšet prádlo, pokud bydlíme v bytě, a také lépe větrat v horkých letních dnech. O tom, že nám poskytuje výhled do okolí, není třeba mluvit.

Již jen málokdo si ovšem uvědomuje, že jeho nezbytnou součástí je i zábradlí na balkón KMK Design. To najdeme všude, ať už se jedná o balkóny v soukromých domech či bytech nebo na veřejných místech. Je tedy jasně vidět, že jsou velmi důležité. K čemu ale vlastně slouží?

balkon1

Jejich hlavním úkolem je zajištění bezpečnosti. Především pak pomáhají zabránit pádu z balkónu. A není divu, přeci jen by velmi dobře mít tragické následky. Zde je tedy rozhodně mnohem, mnohem lepší prevence.

Dále je potřeba vzít v úvahu i psychologický faktor. Naprostá většina venkovních balkónů má mírný sklon směrem dolů. Je to proto, aby se zde při dešti nedržela voda, nýbrž aby stékala. A i když onen sklon je nepatrný, stejně jej vnímáme. I to je důvod, proč by většina z nás měla obavy vejít na vlastní balkón, kdyby nebyl ohrazen, natož dojít až k jeho okraji.

balkon2

To však není ani zdaleka jeho jediný účel. Dále slouží také k tomu, abychom se o něj mohli pohodlně opřít, a vychutnat si například již zmíněný výhled. Případně si na něj můžeme i odložit menší věci (i když zde musíme být opatrní, abychom je náhodou neshodili, případně je neshodil vítr.

O užitečnosti zábradlí se pak přesvědčujeme především v zimě, kdy je podlaha namrzlá. Bez něj by mohlo být i životu nebezpečné na něj vejít.

Je tedy jasně vidět, že se jedná o důležitý prvek, který zde rozhodně má své místo. Dalo by se dokonce říci, že už bychom si bez něj balkón ani nedovedli představit. A to je dobře. Přeci jen, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, a to nejen v tomto případě.

You may also like...