Zboží

Připravte bazén na léto

Již měsíce ležel složený někde v koutě odkládací místnosti, možná dokonce ve starém, zaprášeném sklepním prostoru. Už se nemůže dočkat, až se zase dostane ven, a naplníte jej vodou. Jak ale bazén správně připravit po dlouhém skladování?

Vytáhněte jej konečně ven

Nejprve je nutné bazén vytáhnout ven na zahradu, a rozložit jej nejlépe na nepromokavou plachtu. Ještě není čas jej skládat. Jelikož se na něj jistě dlouhou dobu prášilo, a možná k němu pronikla i nějaká ta plíseň, bude potřeba jej nejprve pořádně umýt. Spoustu práce za vás udělá zahradní hadice. Je však důležité, aby byl rozložený co nejlépe, a voda se dostala do všech záhybů. Nejprve jej tedy umyjte hezky z jedné strany, nechte jej uschnout na sluníčku, poté otočte, a proveďte stejný úkon ze strany druhé. Co nezvládne opláchnout voda z hadice, to budete muset vydrhnout sami, ručně. Obvykle však postačí houbička s jarovou vodou, v případě plísně pak Savo proti plísni.

odpočinek v bazénu

Složte jej

Pokud už je bazén umytý ze všech stran, a hezky usušený, můžete se pustit do skládání. Dávejte však velký pozor, abyste jej při této činnosti znovu neušpinili. Zkontrolujte také, zda někde není děravý, či nepotřebuje jinak opravit.

Napusťte vodu

Konečně můžete do bazénu napustit vodu. Na koupání to však ještě není. Jakmile je voda v bazéně, zatím ještě ledová a bez chemických přípravků, musíte vysát zbylé nečistoty. K tomuto úkonu bude za potřebí speciální bazénový vysavač, bez nějž se dozajista neobejdete. Teprve poté můžete přidat chemii, a spustit ohřívání. Nezapomeňte na filtraci. Dokud nebude voda v bazénu dostatečně teplá, což zjistíte za pomoci speciálního teploměru, nelezte do něj.

dítě v bazénu

Rovněž také kontrolujte hodnotu ph, k čemuž vám pomůže tester ph. Jakmile bude voda ohřátá na požadovanou teplotu, a ph bude optimální, můžete se konečně začít koupat. I v průběhu léta však musíte pravidelně doplňovat chemii dle hodnot ph, čistit bazén vysavačem, a kontrolovat teplotu. Pokud ještě nemáte bazénový vysavač, či jiné nezbytné doplňky, nebo se pouze poohlížíte po lepší bazénové chemii, navštivte e-shop Chlorito, kde vám rádi poradí s výběrem.

You may also like...