Business

Sídlo ryze virtuální

Není to vůbec jednoduché z mnoha důvodů. Za sídlem firmy se vždy nese stín určité zodpovědnosti. Přece jen na začátku podnikání si nikdo nemůže být jistý úspěchem. Firma se i může velmi dobře rozeběhnout, ale nenadálá a nikým neočekávaná situace vše zvrátí. Vzpomeňte na Covid a restrikce s ním spojené.

Hledání sídla

V pokusu zachránit svou vlastní firmu často sáhne její jednatel k možnosti nějakého úvěrování, které pravděpodobně získá. Má přece dosud bezproblémovou, aktivní historii. Jenže změna situace sníží stav odběratelů, někteří, ne vlastní vinou ztratí schopnost splácet, začnou váznout dodávky zboží, které je pro vaše podnikání nutné.

Úvěr se přestane splácet, začne hrozit i konkurs. Na adresu sídla se začnou snášet stohy dopisů, upomínek, výzev. Začnou, jako supi nad mrtvolu, kolem sídla kroužit věřitelé a později i exekutoři.

Z těchto důvodů málokterý pronajímatel, který pronajímá třeba i tu vaší kancelář svolí s umístěním sídla společnosti. Jeho by se vaše problémy mnoho netýkaly, ale nepříjemnosti by určitě s sebou přinesly. Tak proč si je dělat?

Pomineme-li šílenou možnost umístit sídlo společnosti přímo ve vašem domě, ve kterém bydlíte, mnoho možností nezbývá.

Nestojí to mnoho

Jednou, za to velice zajímavou, možností je virtuální sídlo firmy v Ostravě Kancelar29.cz. Virtuální proto, že si zařídíte pouze adresu. Nic víc než tabulku na zdi při virtuálním sídle, v objektu adresy nemáte. Pronajatá adresa je zapsána do Obchodního rejstříku, směrována je tam poštovní korespondence. Společnost, která tyto adresy pronajímá, navíc poskytuje v rámci pronájmu různé služby. Jde především o poštovní služby. Vaše přijatá pošta je zde přejímána, a to včetně té doporučené a balíků. Dle dohody je pošta také skenována a v PDF souborech zasílána, na vaší e-mailovou adresu. Pošta je pak uložena a čeká na vaše vyzvednutí.

You may also like...