Online

Trávení času na mobilu

Proč lidé tráví většinu svého času online? Je k tomu nějaké přesné vysvětlení, které by nám odpovědělo na naši otázku?

Technologie se každým dnem zdokonaluje, vytváří se nové mobily, nové počítače, chytré hodinky. Lidi to zajímá, a tak si danou elektroniku kupují. Někdo si pořídí jen mobil, aby z něho mohl komunikovat s rodinou, klienty či přáteli. Ale je tu mnoho lidí, kteří si na své mobily nainstalují hry (a teď nemyslím jen děti), kvůli kterým může vznikat závislost. Pak si dále instalují sociální sítě, které jsou ještě více náchylnější k závislosti. Lidé na nich jsou schopni strávit klidně 8 hodin za den a projíždějí buďto videa, odepisují všemožným lidem nebo koukají na videa. Počítače si kupují lidé, kteří je nejvíce využijí v práci, takže tam se koupě dá pochopit.

online

Co se týče sociálních sítí, tak uživatelé si v poslední době vybírají INSTAGRAM. Na instagramu se toho dá dělat mnoho. Můžete tam komunikovat s přáteli, volat s nimi, přidávat vlastní příspěvky (fotky, videa atd.), ukázat, co prostě teď děláte nebo co jste během dne zažili. Můžete si prohlížet příspěvky již zmiňovaných přátel, slavných osobností či příspěvky z profilu o vaření či seriálu. Na instagramu najdete mnoho různých videí. Od aut, přes zvířata, jídlo, tvořivé nápady, tancování, videa malých dětí, které by na instagramu ani být neměli, ale rodiče to neřeší, a pak to taky tak vypadá.

Mezi hry může patřit například tvoření farem, skládání různých obrázků či podobné hry.

online

Koukali jste třeba na statistiku v instagramu, která vám ukáže, kolik jste strávili času na této sociální síti? Pokud tam trávíte více jak 5 hodin, už to není úplně nejlepší dojem. Zkuste všechny sítě a celkově mobil omezit, uvidíte, že toho bez mobilu stihnete více a budete mít i více času na rodinu i kamarády. Zkuste si, zda dokážete vydržet celý den bez mobilu nebo aspoň několik hodin. Vypněte si data, wifi, zvuky a uvidíte sami.

You may also like...