Business

Levné stěhování v Praze musí být perfektně zorganizováno

Čeká vás levné stěhování Praha? Zachovejte klid, postupujte s rozvahou a hlavně pomalu. Začněte raději dříve, s velkým předstihem organizovat administrativní záležitosti a balit věci tak, abyste nepropadli stresu a depresi.

papírová krabice

Pořadí nakládaných věcí v autě

Stěhovací firmy, to není jen banda svalovců s tupým mozkem, co nepřemýšlí, a bez ladu a skladu vše hází do auta, jak jim to přijde pod ruku. Všechno má svůj pevný řád a ten se týká také umístění předmětů ve vozidle. Jde především o jeho jízdní vlastnosti a také o to, aby se na stanovené místo vše převezlo bez úhony. Velkou roli zde hraje těžiště, velmi důležité je umístit to nejtěžší co nejvíce dopředu – blízko kabiny s posádkou. Začíná se obvykle nábytkem (vcelku či demontovaným na jednotlivé desky), velkými spotřebiči a případně dalšími těžkými předměty, jako jsou trezory, klavíry, stroje, vybavení dílen, nářadí atd.

provoz na dálnici

Nejlehčí krabice a předměty se umístí do zadní části nákladového prostoru, což jsou např. krabice s textilem, hračkami, křehké předměty, kusové koberce, květiny, čalounění, matrace atp.

Při balení věcí byste na to měli pamatovat i vy a mít vše nachystáno tak, aby se jako první nakládala nejtěžší břemena. Tím se zároveň ušetří drahocenný čas a samozřejmě i peníze.

Jak s nábytkem

Někteří lidé trvají na tom přestěhovat demontovatelný nábytek ve smontovaném stavu. Ze zkušeností však vyplývá, že právě spoje jednotlivých komponentů jsou nejvíce rázově namáhány právě při přepravě. Zbytečně se tím zatěžují a zkracuje se životnost výrobků. Je tedy výhodnější, co jde, rozebrat a každou desku pečlivě zabalit bublinkovou nebo flexi fólií. Určitou možností je také přenechat stěhovákům demontáž nábytku, tyto práce jsou již dnes standardní součástí stěhovacího procesu, navíc jsou stěhováci pojištění pro případ poškození či ztráty některých dílů.

You may also like...