Business

Sledujte svou váhu

Snažit se zhubnout rozhodně nemusí být za všech okolností boj s větrnými mlýny. Je však potřeba vybrat si ten správný způsob, jinak to je běh na dlouhou trať.

Sledujte svou váhu

Nemalý přírůstek váhy v posledních letech zaznamenal skoro každý, ale většina lidí se s tím dokáže vyrovnat třeba sportováním nebo zlepšením svého jídelníčku. Mnoho jedinců však buďto navýšení hmotnosti ani neregistruje, nebo je jim to jedno. Tak či onak, je to špatně, jelikož neřešené navyšování váhu může do budoucna znamenat i obezitu, a s tou už není žádná legrace. Obezita není stav, který by si snad někdo vysnil, ale nepříjemnost, které je potřeba se zbavit. Její dlouhodobé trpění může mít v konečném důsledku na svědomí zhoršení zdravotního stavu a existuje zde i riziko vzniku různých chronických chorob.

Kopec zeleniny

Předejít takovémuto scénáři samozřejmě jde, a jak již bylo naznačeno výše, není to zas tak složité. Je vhodné se v pravidelných intervalech vážit a v případě, že váha bude nadále růst, je dobré s tím něco začít dělat. Jednak je vhodné změřit si své BMI a následně pak na základě výsledku zahájit dietu. Když bude výsledek ještě relativně nízké číslo, není potřeba být k sobě příliš přísný. V případě, že bude ohlašovat obezitu, je dobré na sobě začít opravdu tvrdě pracovat.

Jakou dietu?

Vzhledem k tomu, že dietních opatření je na internetu dost a dost a všechna dle jejich podporovatelů fungují, je až s podivem, proč je stále takový problém zhubnout. Je to samozřejmě dáno tím, že naprostá většina dietních opatření někde na internetových fórech jsou nesmysly, které v nejlepším možné případě mohou fungovat pro pár konkrétních jedinců, ale ne pro široké spektrum společnosti. Kdo chce hubnout správně a bez kompromisů, ten by se měl vydat za specialistou.

Měření pasu

Jídelníček na míru

Samozřejmě je možné ušetřit si čas i peníze a snažit se zhubnout svépomoci. Paradoxně to mají jednodušší lidé, kteří se živí celý život špatně. Tam obvykle stačí vyřadit polotovary, tučná a sladká jídla a hubnutí jde samo. Ne vždy je to ale tak jednoduchá. A právě zde nastupuje výživový poradce, respektive dietolog, který by měl ušít každému zájemci jídelníček přímo jemu na míru.

You may also like...