Zboží

Jižní Morava, kolébka výborných vín

V nádherné krajině jižní a jihovýchodní Moravy se rozprostírá přes 17 tisíc hektarů vinohradů. Pěstování révy a výroba vína se zde traduje už od Velkomoravské říše, tedy od 9. století. Nejstarší vinohradnická oblast v České republice se dělí na čtyři podoblasti, a to znojemskou, mikulovskou, velkopavlovickou a slováckou. Pěstuje se zde více než 50 odrůd vinné révy, z nichž některé jsou vyšlechtěné přímo na našem území. Díky této rozmanitosti si každý najde své oblíbené víno. Jedinečností této oblasti je velká spousta malých rodinných vinařství, které ctí tradice, ručně obhospodařují své vinice a mají neuvěřitelné nadšení pro to, co dělají. Díky tomu do této oblasti zavítá během roku nespočet turistů, kteří chodí od sklípku ke sklípku a degustují výborná, s láskou a pečlivostí dělaná vína.

Jižní Morava

Moravská vína jsou svěží, jemná a šťavnatá. Ve znojemské podoblasti se pěstují převážně bílá vína v popředí s Ryzlinkem Rýnským. Díky pomalému zrání hroznů jsou vína z této oblasti příjemně aromatická. Červená vína mají většinou kořenitou chuť. Mikulovská podoblast je známá a navštěvovaná hlavně díky Pálavě. Pěstují se zde převážně bílá vína, jako Ryzlink Vlašský s nezaměnitelnou osobností nebo Chardonnay. Ve Velkopavlovické oblasti se produkují hlavně červená vína s výraznou kořenitou chutí. Nalezneme zde ale i bílá vína, především aromatický Tramín červený nebo Pálavu. Ve Slovácké podoblasti nalezneme vinařství hlavně podél řeky Moravy. Daří se zde vínům s výrazným odrůdovým charakterem jako Ryzlinku rýnskému nebo Rulandskému bílému. Narazíme tu i na vyšlechtěnou odrůdu Cabernet Moravia s jemnou vůní a chutí.

Vinařská oblast Morava

Vinařská oblast Morava je charakteristická především bílými víny s rozmanitými vůněmi a plnou chutí. V současnosti se ale do popředí dostávají i výrazná, ale zároveň sametová červená vína a mladistvá růžová vína.

Víno z Moravy Iwc-club.cz má pestrou a širokou škálu bílých i červených odrůd. Najdete zde jak suchá, tak sladká vína z různých vinařství rozesetých po celé Jižní Moravě. S výborným a kvalitním moravským vínem uděláte radost nejen sobě, ale i společnosti, která ho s vámi bude popíjet. A třeba se budete na chvíli cítit jako v moravském sklípku.

You may also like...