Zboží

Všechno kolem ježdění

Jezdectví je naprosto úžasný sport, který s sebou nese hned několik pozitiv najednou. Především je velmi dobré to, že se neustále odehrává na čerstvém vzduchu a velmi často také v přírodě – daleko od civilizace a všech špatných vlivů. Samozřejmě to není vždycky jenom procházka růžovým sadem a má to i svá úskalí. Tím hlavním bude asi jeho finanční náročnost, protože to nepatří mezi sporty nejlevnější. NA co všechno budete muset šetřit?

western

  • Vybavení. A to jak pro vás tak pro vašeho koně. Například sedla někdy stojí opravdu mnoho. Avšak není vůbec dobré jejich nákup a kvalitu podceňovat. Při správné údržbě a péči vám vydrží opravdu řadu let.
  • Členství v klubu nebo jízdné. Z něčeho ten sportovní klub prostě žít a bohužel náklady na provoz stáje nejsou ty nejmenší…
  • Veterinář a ostatní služby. Péče o tak velké zvířectvo jako jsou koně je někdy opravdu náročné a stejně jako lidé, tak i koně jsou čas od času nemocní a potřebují speciální péči – ta je bohužel opravdu velmi drahá. Samozřejmostí je pak i kovář a podobné služby…

westernové sedlo
Na druhé straně vás však čeká opravdu spousta nádherných zážitků a chvil strávených v sedle. A co je víc, že? Není opravdu nic příjemnějšího než se po celém namáhavém dni vydat daleko od civilizace a všech problémům moderní doby někam do přírody, kde kolikrát není ani signál a panuje všude naprosté ticho, které vás doslova pohltí. Vy si tak můžete jen mlčky se svým čtyřnohým partnerem vychutnávat krásy naší české přírody a náramně se tak odreagovat a zrelaxovat. Jezdectví se dá samozřejmě dělat opravdu velmi sportovně a můžete se účastnit nejrůznějších soutěží v drezuře či parkurovém skákání. Především je to sport, díky kterému se vám podaří velmi rychle a efektivně shodit přebytečná kila a vytvarovat parádní postavu do plavek.

You may also like...