Zboží

Buďte v teple jako polarníci

Kdysi dávno, již v devatenáctém století, na norském pobřeží, konkrétně na místě Ålesund, se místní rybáři těžce plahočili ve zdejších studených, vlhkých podmínkách. Chlad z moře a mokro je vsudypřítomné. V té době se jeden vynalézavý muž jménem Ole Andreas Devold https://www.c-store.cz/DEVOLD-c132_0_1.htm rozhodl, že může svým přispěním pomoci těmto rybářům v práci v místních drsných podmínkách a začal pro rybáře navrhovat a následně vyrábět teplé rukavice. Jako materiál zvolil Devold velmi hřejivou ovčí vlnu, která je známá i svými vodoodpudivými vlastnostmi.

Žena

Tyto velice hřejivé a kvalitní rukavice si u místních rybářů získaly takovou oblibu, že brzy po rukavicích rozšířil Ole Andreas Devold svou výrobu prádla i na pletení vlněných čepic, šál, ale i ostatního druhu spodního prádla. Následně všechno toto velmi pohodlné, praktické a hřejivé oblečení začali využívat a s oblibou nosit i odtatní dělníci v dalších odvětvích, ale i cestovatelé a výzkumníci, kteří se o velmi oblíbeném zboží Devold doslechli.

Muž v tričku

Všechny tyto části oděvů si získaly svoji oblibu u dělníků a cestovatelů především proto, že byly velmi odolné vůči opotřebování, čili dostatečně trvanlivé, byly rovněž krásné hřejivé a chránily své nositele před všemi nepřízněmi počasí a přírodními živly. Kromě toho se tyto oděvy a spodní prádlo se svými vlastnostmi hodily pro jakoukoli práci v drsných a nehostinných podmínkách místního klimatu. Jak věhlas a popularita vlněného prádla od Oleho Andrease Devold narůstala, začali toto oblečení nosit i norští dobrodruzi a polární badatelé, dokonce i takoví slavní objevitelé, jako byli například Roald Amundsen, nebo Fridtjof Nansen. Když se tito dva slavní polárníci vydali v letech osmnáct set osmdesát osm až devatenáct set dvacet šest na své objevy do oblastí věcného ledu, byli oblečení právě v tomto hřejivém vlněném prádle. Již je to asi sto šedesát let, kdy začal Ole Andreas Devolds s výrobou svého vlněného prádla.

You may also like...