Business

Domácí vs. profesionální bělení zubů

Pokud nemáte zářivě bílé perly od přírody, moderní stomatologie problém dokáže vyřešit během jedné návštěvy. Ovšem ani bělení zubů liberec nemusí být úplně bez rizika a právě jenom stomatolog až po důkladném vyšetření dokáže stanovit oprávněnost daného zákroku. V první řadě je potřeba se zaměřit na případné kazy, netěsné výplně, obnažené krčky a další problémy, které mohou později způsobovat problémy a komplikace, proto vždy zvažte i další možnosti, díky kterým se dá z vašeho chrupu odstranit přebytečný plak.
laserové bělení zubů
V ordinaci pomáhají žíraviny
Proč dává stále více lidí přednost ordinacím? Odpověď vás určitě napadne, jedná se totiž o velmi rychlý chirurgický zákrok, díky kterému vidíte výsledky okamžitě. Tento zákrok je však více nákladný a případný pacient by s touto skutečností měl předem počítat. Při tomto zákroku se používají speciální gely s obsahem peroxidu vodíku či peroxihydrátu močoviny. Při zákroku je peroxid vodíku až v koncentraci 38 % a peroxid močoviny dokonce 40 %, přičemž z obecného hlediska látky s obsahem peroxidu vodíku nad 20 % už jsou označovány jako žíraviny.
dentální nit, kartáček a pasta
Další problém nastává, pokud nedopatřením unikne peroxid vodíku na měkkou tkáň, dochází tak k jejímu poškození. Poškozené místo pak zesvětlá a je citlivé na dotek. Pokud by gel na měkkou tkáň působil delší dobu, může způsobit bolestivá místa, která připomínají afty nebo vředy.

Doma i ve spánku
I když se jedná o domácí proceduru, i ta by měla být pod dohledem vašeho lékaře. Jedná se o volně prodejné přípravky, kdy v balení najdete plastové nosiče a speciální gel. Gel můžete používat i bez speciálních plastových nosičů, ale samotný proces je podstatně delší a mnohem méně komfortní. Pokud zvolíte přípravek, který má nízkou koncentraci peroxihydrátu močoviny (max. 16 %), můžete ho použít i ve spánku. Pokud je však peroxid vodíku obsažen ve výrobku ve větší koncentraci, jeho použití se doporučuje pouze ve dne.

You may also like...